Warsztat, serwis samochodowy/naprawa samochodów - Pruszków, Brwinów, Otrębusy, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki.

 


Układ zapłonowy 

(świece zapłonowe i żarowe, przewody
wysokiego napięcia, cewki zapłonowe)


Układ zapłonowy z zapłonem iskrowym jest elementem silników benzynowych dwu i cztero suwowych. Skuteczne działanie tego systemu ma duży wpływ na prawidłowe działanie całego silnika. Jakość użytych komponentów tego układu ma ogromne znaczenie, gdyż każdy silnik ma określone parametry z jakimi ma pracować dla optymalizacji swojej wydajności i zużycia.

Przykładowo: słabej jakości świece zapłonowe, będą dawać za słabą iskrę do zapłonu mieszanki paliwowo- powietrznej, przewody napięcia nie będą dostarczać odpowiedniego napięcia co przełoży się na jakość iskry. Cewka zapłonowa nie renomowanej firmy może zaburzać pracę silnika nie generując odpowiedniego impulsu o odpowiedniej mocy w odpowiednim czasie.

Poniżej schemat układu iskrowego, świecy i przykładowe zdjęcie przewodów wysokiego napięcia.
Układ zapłonowy z zapłonem żarowym ma swoje zastosowanie w silnikach diesel. Świeca żarowa inaczej niż świeca iskrowa nie dostarcza iskry do spalania mieszanki paliwowo – powietrznej, lecz nagrzew komorę spalania w której nastąpi wybuch mieszanki poprzez sprężenie jej do odpowiedniego ciśnienia.

 

 

Do naprawy układów zapłonowych stosujemy materiały renomowanych producentów między innymi:Promocja