Warsztat, serwis samochodowy/naprawa samochodów - Pruszków, Brwinów, Otrębusy, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki.

 


Wymiana filtrów powietrza,
kabiny, paliwa 

Wymian filtrów wydaje się bardzo banalną sprawą ale ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego działania silnika jak i dla naszego komfortu.

 

Brudny filtr powietrza nie dostarcza odpowiedniej ilości powietrza do mieszanki paliwowo – powietrznej, tak więc silnik nie osiąga odpowiedniej mocy, ma mniejsze osiągi i zwiększa swoje spalanie.

 

Brudny filtr paliwa nie dostarcza odpowiedniej ilości i jakości paliwa do silnika, co również wpływa na jego osiągi i parametry. Niesprawny filtr paliwa powoduje również nie wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń, które dostają się do silnika i mogą powodować uszkodzenie jego elementów zasilania paliwem.

 

W silnikach diesla wskazane jest aby filtr paliwa wymieniać co roku głównie przed zimą.
Zanieczyszczenia w filtrze powodują szybsze zamarzanie oleju napędowego, często w filtrze pozostaje woda, która zimą bardzo łatwo zamarza i powoduje zmniejszenie przepływu i uszkodzenie filtra. Uszkodzenie filtra może mieć bardzo przykre finansowe konsekwencje.
Dostanie się zanieczyszczeń do pompy wtryskowej lub wtrysków spowoduje z pewnością ich uszkodzenie.

 

Brudny filtr kabinowy wpływa na komfort naszego podróżowania i komfort naszego układu oddechowego.

Zanieczyszczenia w filtrze kabinowym powodują nie dostarczanie odpowiedniej ilości powietrza do kabiny, parowanie szyb i co najgorsze na brudzie osadzonym na filtrze bardzo łatwo rozwijają się drobnoustroje oraz grzyby którymi później oddychamy narażając nasze zdrowie na uszczerbek.

Poniżej przykład pokazujący porównanie filtra czystego i bardzo brudnego:


 

Podczas wymiany filtrów stosujemy materiały renomowanych producentów między innymi:- zapewniamy zakup i wymianę części po bardzo konkurencyjnych cenach.

 

Promocja